SEZON 2017/18 CZAS ZACZĄĆ
     "Witam wszystkich Państwa po wakacyjnej przerwie. Zanim nadejdzie czas na zebranie wszystkich Rodziców, chciałbym od siebie napisać kilka słów na początek sezonu 2017/2018 Naszej Drużyny KS Polkowice 2005. Jak wszyscy wiemy nowy sezon przynosi nam występowanie w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, czyli wymagania idą jeszcze piętro do góry. Do znudzenia będę przypominał, że bez regularnego trenowania nie ma najmniejszych szans, aby wykonać jakikolwiek krok do przodu jako zespół, a każdy z Nas chciałby co tydzień cieszyć się z jak najlepszych występów Naszych Chłopaków. Jesteśmy grupą o małej liczebności i chciałbym unikać sytuacji, w której mocno będę musiał się posiłkować zawodnikami z rocznika rok młodszego, ale dobrze wiemy, że przy tym jak wyglądało to w ostatnich miesiącach (frekwencja) - może być to nieuniknione.
     Obecnie kadra Młodzika 2005 to 17 zawodników, do składu dochodzi Nam z UKS Przemków Huta - Fabian Frankowski, którego wraz z jego Rodzicami serdecznie witamy w zespole. Trzymajmy również kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia Kacpra Sinickiego, który złamał obojczyk i czeka go jeszcze kilka miesięcy przerwy. W sierpniu frekwencja na treningach wyglądała nie najlepiej, ale cieszy mnie przynajmniej fakt, że miałem informacje od Państwa na temat nieobecności chłopaków. By wyraźnie ulepszyć Nam wszystkim współpracę przygotowałem Regulamin i Zasady Funkcjonowania w zespole, który większość Chłopaków już dostało i oddało mi podpisane. Co ważne - chcę by każdy z Państwa zapoznał się z tym Regulaminem (tutaj), który będzie także tutaj poniżej na stronie, lecz podpisy chcę tylko od Chłopaków, ponieważ to oni sami świadomie podejmują się treningów i ewentualnie później wraz z Państwem chcę podejmować decyzje i ich z tego rozliczać. Mamy również nowy Program Motywacyjny opisany w regulaminie. Na stronie oraz w szatni pojawi się także pełen terminarz meczów w Lidze Dolnośląskiej (tutaj). Zaczynamy w środę 6 września wyjazdowym meczem z AP Chojnik Jelenia Góra (17:00). Wszystkie najważniejsze informacje odnośnie życia drużyny będą jak zawsze podawane w formie smsów oraz na stronie internetowej.
      Na sam koniec chciałbym bardzo pochwalić tych Chłopaków, którzy przez cały sierpień uczestniczyli w treningach. Ich zaangażowanie i chęć do pracy bardzo mnie cieszy i pozwala patrzeć optymistycznie. Należy jednak pamiętać, że w 5-6 drużyny nie stworzymy, choć nie wiem jak bardzo byśmy się starali. W nagrodę za najlepszą frekwencję i dobrą postawę w sierpniu Bartłomiej Kuriata, Fabian Frankowski i Seweryn Pasternak rozpoczynają Program Motywacyjny od razu z 3 punktami na koncie. Reszta będzie ich gonić. Do zobaczenia na treningach!"