OLYMPIC TROPHY 2017 - PODSUMOWANIE

Za nami kolejna edycja turnieju z cyklu Olympic Trophy . W sobotę na obiektach sportowych przy ul . Paderewskiego we Wrocławiu drużyna KS Polkowice 2005 rywalizowała w grupie pierwszej z zespołami Miedzi Legnica, Varsovii Warszawa, Śląska Wrocław, Lechii Dzierżoniów i Akademii Piłkarskiej z Żywca. Pierwszy swój mecz w turnieju zawodnicy z Polkowic rozpoczęli od mocnego akcentu, bo już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Jednak to Legniczanie schodzili z boiska jako zwycięzcy. Kolejne trzy bramki dały im sukces w tym spotkaniu. Do rozegrania zostały więc jeszcze cztery spotkania, w których trzeba było szukać punktów. Niestety kolejni trzej rywale okazali się za mocni. Z Varsowią, Śląskiem i Lechią drużyna KS-u straciła łącznie 25 bramek nie strzelając ani jednej. Pozostał więc do rozegrania ostatni mecz. Mecz o piąte miejsce po pierwszej fazie turnieju. Tam już czekał zespół Akademii z Żywca. Najbarwniejszy ze wszystkich na turnieju, a to wszystko dzięki swoim kibicom, których żywiołowy doping zagłuszał wszystkich na hali. Biorąc pod uwagę poprzednie porażki jak i fakt „szóstego zawodnika” ,w postaci kibiców naszego przeciwnika, można było być pełnym obaw co do ostatecznego wyniku. Nic bardziej mylnego. Chłopaki stanęli na wysokości zadania i dzięki naprawdę dobrej grze pokonali Górali 5:3.

Cztery porażki, jedna wygrana, w bramkach 6 do 28, to dorobek z pierwszej części zawodów. Dało to prawo gry o miejsca 7 – 12. W drugiej fazie turnieju rywalizacja również przebiegała w dwóch grupach – w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Utworzone zostały one na podstawie klasyfikacji z pierwszej fazy turnieju. O miejsca 1 – 6 grały zespoły, które zajęły pierwsze trzy pozycje w swoich grupach eliminacyjnych, a o miejsca 7 – 12 ekipy z miejsc 4 – 6 . Punkty zdobyte do tej pory zostawały na koncie drużyny. Do rozegrania zostały więc trzy mecze, z: AP Brzeg Dolny, Polonią Świdnica i AP Reissa. Niestety mimo ambitnej walki wszystkie spotkania zakończyły się porażką i ostatecznie zespół KS Polkowice 2005 zajął w turnieju 11 miejsce.

Zwycięzcą całego turnieju, Olympic Trophy 2017, w kategorii U-12 został zespół Śląska Wrocław, na drugim stopniu podium zameldował się gospodarz zawodów Olympic Wrocław a stawkę medalistów uzupełniła drużyna Zagłębia Lubin.

Podsumowując sobotnie zmagania i patrząc chociażby przez pryzmat wyników, widać ile pracy przed nowym trenerem. Dziesięć bramek strzelonych i aż czterdzieści dziewięć straconych pokazuje dobitnie, że ostatnie osiemnaście miesięcy zostało po prostu stracone. Na uznanie zasługuje natomiast inna rzecz. Mimo tylu wysokich porażek zespół nie załamywał się i zawodnicy na każdy kolejny mecz wychodzili skoncentrowani i z chęcią do gry. Dobrze wszyscy pamiętamy, że w przeszłości wyglądało to różnie. Należy mieć nadzieję, że była to kwestia odpowiedniego nastawienia przez trenera a nie przyzwyczajenie do porażek.

Skład zespołu: Bartosz Czyżewski, Bartłomiej Kuriata, Patryk Swół, Kacper Sinicki, Seweryn Pasternak, Jakub Matwiszyn, Oliwier Golasiński, Michał Dyczko, Maksymilian Makowiecki, Tomasz Sulima.

Wyniki meczów KS Polkowice:

KS Polkowice – Miedź Legnica 1:3

KS Polkowice – Varsovia Warszawa 0:5