KOŃCZYMY SEZON Z ÓSEMKĄ W TLE

KOŃCZYMY SEZON  Z ÓSEMKĄ W TLE

Za nami ostatnia kolejka rundy wiosennej. W sobotę, 10 czerwca, zespół nasz był gospodarzem spotkania z Chrobrym Głogów. Tradycyjnie już byliśmy bardzo gościnni przegrywając te spotkanie 8:0.

Siedem meczów, siedem porażek to bilans zespołu w tej rundzie. Jest więc na czym pracować aby w przyszłym sezonie przypomnieć wszystkim, że w piłkę potrafimy grać.

Po meczu trener Wojciech Jurak podsumował ostatnie spotkanie i dotychczasową pracę z zespołem KS Polkowice 2005:

"Rundę wiosenną kończymy z kompletem siedmiu porażek i bilansem bramek 7-46. Co zawsze podkreślam, wyniki nie są w tym wieku istotne, ale wiadomo też że pokazują nam to w jakim miejscu jesteśmy. Ostatni mecz z Chrobrym miał bardzo podobny przebieg do innych spotkań. Rywal prezentował nieco wyższy poziom gry od nas, ale do przerwy było tylko 0:1. Drugą część gry zaczęliśmy bardzo obiecująco stwarzając sobie 2-3 dogodne szanse do zdobycia gola. Niestety chwilę po naszych sytuacjach niewykorzystanych, goście trafiali do siatki. Mieliśmy tylko dwóch rezerwowych zawodników i widać było że chłopcy z minuty na minutę opadają z sił. Bodajże 4 bramki straciliśmy w ciągu ostatnich 5 minut gry co rzutuje na końcowy wysoki rezultat. Pochwały należą się moim zawodnikom za 40 minut gry, kiedy prezentowali się na boisku walecznie i z dużą konsekwencją zwłaszcza z tyłu. Szkoda, że jak zwykle przychodzą momenty ogromnej dekoncentracji i błędów, na których jak na razie nie za bardzo się uczymy.

Z tego miejsca bardzo chciałbym podziękować swoim zawodnikom oraz ich rodzicom za całą tę rundę wiosenną. Mimo porażek nie zrażaliśmy się i walczyliśmy do samego końca. Tak jak mówiłem, wyniki odzwierciadlają nasz aktualny poziom oraz przede wszystkim to jaką mamy frekwencję na treningach. Abyśmy mogli mówić o jakimkolwiek rozwoju piłkarskim zawodnika w wieku 11-12 lat, trzeba regularnie trenować i nie ma od tego najmniejszego odejścia. Zajmuję się tylko tym jak drużyna funkcjonuje od momentu mojego przejęcia zespołu i zrobione ostatnio podsumowania frekwencji każdego poszczególnego zawodnika na treningach jest bardzo niepokojąca (podsumowanie robione od początku lutego. Drugie zrobione od zakończenia rozgrywek w październiku wygląda jeszcze gorzej). Jest nas niewielu, a mimo to maksymalnie o 4-5 zawodnikach można powiedzieć, że przekraczają minimalny moim zdaniem próg 75% obecności na treningach. Wierzę, że po wakacyjnej przerwie ta sytuacja się zmieni i ruszymy do przodu. Na razie trenujemy do końca czerwca, lipiec mamy wolny, a do zajęć wracamy od sierpnia. W jakim kształcie będzie nasz zespół i w jakich rozgrywkach będzie występował okaże się niedługo. Głowy do góry, trenujemy i walczymy dalej! Pozdrawiam, trener Wojtek Jurak"